bireysel emeklilikteki haklarınızı öğrenin. Profesyonelce yazılmış makalemize göz atın

Besteki Haklarınız

 Besteki Haklarınız

Hayatınız hakkında bazı kararlar vermeniz gerekmektedir. Bu kararlar daima size kazanç olarak dönmelidir. Yani eksi olarak değil daha çok artı olarak dönmelidir.

Bireysel emeklilik sistemi de size daima olumlu olarak geri dönmektedir. Olumlu olduğu kadar olumsuz tarafı da olabilir. Fakat insanlara uzun vade olarak koruma sağlamaktadır. Kısa süreli girmeyi düşünüyorsanız uygun olmayabilir.

Bireysel emeklilik sistemine girildiği zaman 1 ya da 2 yıl süre içinde çıkılmak isteniyorsa size pek kazanım sağlamaz. Hatta banka belli başlı kesintiler yapmaktadır. Bu şekilde zaten doğru bir yatırım bile olamaz. Bireysel emeklilik uzun vadeli bir yatırım sistemidir.

Yani genç yaşınızda başlayıp ileri ki yaşlara kadar size kolaylık vermektedir. Tabi ki de bu size kalmaktadır. 10 yılda yatırım yapabilirsiniz. Daha uzun süre de yatırım yapabilirsiniz.

Bireysel Emekliliğe Katılan Kişilerin Hakları Nelerdir?

  • Öncelikle sisteme giren kişiler istediği zaman sistemden çıkabilir. Kimse zorla durduramaz.
  • Bireysel emeklilikte ödediğiniz para istediğiniz zaman aktarılır.
  • Müşterilerin paralarının değerlendirilmesi gerekmektedir.
  • Birikim yaptığı paraları belli süre sonra istediği gibi geri alabilmektedir.

Her insan farklı yatırım yöntemleri aramaktadır. Nasıl daha fazla kazanç sağlanır. Bunun peşine düşülmektedir. Çoğu zamanda hatalar yapılıp zarara uğranmaktadır. Bilinçsiz atılan her adım insanın bütçesini eksiltmektedir.

En güvenilir ve en iyi yatırım bireysel emeklilik sistemidir. İnsanlar beklenmesi gereken zamanı sabır ile beklerse kazanım sağlar. Yani bireysel emeklilik sabır istemektedir. Denk gelerek para istediğiniz zamanda çekilirse kişi beklentilerine ulaşamamaktadır.

Bireysel Emeklilik Son Derece Önemlidir

İnsanlar çalıştıkları zaman sigorta ödenmektedir. Bu sigorta da belli bir miktar ve belli bir zaman ödenme şartı bulunmaktadır. Hiçbir insan sigortasına ellemez. Çünkü geleceği için çok gereklidir.

Bireysel emeklilikte aynı mantıktadır. Sigorta gibi düşünülmelidir. Hatta bazı hastanelerde bireysel emeklilik indirimi de yapılmaktadır. Bu yüzden bu sistemde çok gerekli ve çok önemlidir. Son zamanlarda zaten katılım daha da artmıştır.

İnsanlar daha bilinçli adımlar atmaktadır. Her insan geleceği için çalışmaktadır. Bireysel emeklilik sistemi de sizin için çalışmaktadır. Her şekilde değerlendirilmektedir. Tabi müşterilerin kararları doğrultusundadır.

 

 

185 Comments Posted

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*