Hangi Bireysel Emeklilik Şirketini Neden seçmeliyiz? 2017 anlatımıyla

Bireysel Emeklik Şirketlerinde İletişim 2017

Günümüzde bireysel emeklilik hizmeti veren onlarca şirket bulunmaktadır. En iyi bireysel emeklilik şirketini bulmak isteyenler öncelikle bir şirketten ne beklediğini düşünmelidir. Güvenlik, hizmet, ucuzluk ya da yüksek getiri bir bireysel emeklilik şirketinde olmalı diye düşünüyorsanız eğer bes yatırımlarına başlamadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Türkiye’ de yer bes şirket ve bankaları güvenli bir şekilde denetlenmektedir. Bu nedenle hiçbir şekilde güvenlik açığı bulunmamaktadır. Yüksek getiri olmasını istiyorsanız eğer şirketlerin geçmiş fon performansları konusunda bir araştırma yapabilirsiniz. Son zamanlarda bireysel emeklilik hizmeti veren şirketler arasında büyük bir rekabet bulunmaktadır.

Hemen hemen hepsi müşterilerine kaliteli hizmet sunmayı hedeflemektedir. Bireysel emekliliğe yeni katılmak isteyen bireyler mutlaka giriş aidatı olup olmadığını da kontrol etmelidir.

Ben bu zamana kadar iki banka ile bireysel emeklilik konusunda çalıştım birisi özel bir banka, biriside devlet bankası.

İzlenimlerimi yazmadan evvel şöyle bir uyarıda bulunmak istiyorum. Benim size anlatacağım tecrübeler şahıs bazlı olduğu için biraz da işiniz aslında şansa kalmış bulunmaktadır.

İlk olarak özel bir banka (isim vermeden bahsedeyim) özel banka ile çalışmaya başladığımda bireysel emeklilik fonundan nasıl para kazanılır bilmiyordum. Ve işin garip tarafı bana bu konuda hiçbir bilgide verilmedi.

Aynı serviste çalıştığım arkadaştan öğrendim. Nasıl para kazanılıyor. Fon değiştirme muhabbetleri filan var onu başka yazıda anlatırım. Her neyse aradım bankayı bireysel emeklilik fonumu değiştirmek istiyorum dedim. Oraya aktardılar buraya aktardılar derken en son bağlandığım şahsa bireysel emekliliğim vardı onu bozdurmak istiyorum dedim ve o aktarmalardan kurtuldum.

İnanın bu bankalara telefon ile bağlanmak kadar zor bir durum yok Allah kolaylık versin bağlanmak isteyen arkadaşlara.

Gelelim devlet bankası ile yaptığım bireysel emeklilik macerama.

Açıkçası bireysel emekliliğe çok önem verdiğim için bunun acilen yapılması gerektiği kanaati bende zaten hep vardır. Sadece bir önceki bankanın bana yaptığından sonra ince eleyerek sık dokuyarak bireysel emeklilik şirketi seçmeye karar verdim. Onun için bana kendi bankasının reklamını yapan arkadaşa sıkı sıkı tembih ettim eğer telefondan telefona bağlatıp hiçbir işlem yapmadan 20 dakika bekletirseniz, bu işe hiç girmeyelim dedim. Neyse sağ olsun cep telefonunu verdi şu an istediğim şekilde fonlarımı yönetebiliyorum.

Size de naçizane tavsiyem, eğer bireysel emeklilik ile ilgili bir şirket araştırıyorsanız. Kiminle görüşürseniz görüşün cep telefonlarını almayı ihmal etmeyin. Hiçbir sıkıntı çıkmıyor. Benim fonlarıma bakan kişi bayandı ve verdi istediğim bilgiye her an ulaşabiliyorum.

Bankanın telefonuna ulaşmak büyük bir lüks. Bu lüksü kimseye kaptırmayın.

Yani kısaca şunu demek istiyorum bireysel emeklilik şirketlerinin hepsi aynı sadece iyi ulaşım sağlanabileni seçin.

Kendinize iyi bakın mutlu kalın. Yorum bırakmayı unutmayın.

Ayrıca Zorunlu Bireysel Emeklilikle ilgili bilgi almak istiyorsanız. Bu linke Tıklayın

Ayrıca;

1-Sitemizde emeklilik yaşınızı hesaplamak isterseniz, Buraya tıklayın.

2-Emekli ikramiyesi hesaplamak isterseniz. Buraya tıklayın.

3-Emeklilere Emlak Vergisi Muafiyeti konusunda bilgi almak isterseniz, Buraya tıklayın. 

4-Emeklilerin 2017 promosyonunu öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

5-2017 emekli kendi iş yeri olursa maaşında kesinti olur mu, öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

 

57 Comments Posted

  1. Bilgilendirici ve başarılı bir yazı olmuş inşallah insanların işlerine yaramış ve aradıklarını bulmuşlardır.

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*