Bireysel emeklilik nasıl hesaplanır sitemizde linke tıklayın okuyun

Bireysel Emeklilik Hesaplama

Sevgili arkadaşlar bu yazımda sizlere bireysel emeklilik hesaplama hakkında önemli bilgiler vereceğim. Bildiniz gibi bireysel emeklilik belli bir yatırım yapılması sonucunda bireysel emeklilik yaşı geldiği zaman yaptırdığımız paranın bize dönem dönem ya da aylık olarak geri ödenmesi olarak tabir edilebilir.

bireysel emeklilik hesaplamak için bir bireysel emeklilik şirketi sitesi bulun.
bireysel emeklilik hesaplamak için bir bireysel emeklilik şirketi sitesi bulun.

Öncelikle bireysel emekli olabilmek için en az 10 sene yatırım yapmanız lazımdır. Yapacağınız yatırımı ise siz belirliyorsunuz. Yani arkadaşlar ne kadar çok yatırım yaparsanız emekli olduğunuz zaman ekonomik yönden o kadar rahat edersiniz.

Bireysel emeklilik hesaplama yapmak için bazı bilgiler lazımdır. Örneğin sizin bireysel emeklilik firmasına ne kadar yatırım yaptığınız en önemli bilgi olarak nitelendirebiliriz.

Bireysel hesaplama sayesinde ne kadar yatırım yaptığınızı ve toplam ne kadar ödeme alacağınızı kolayca öğrenebilirsiniz. Hatta aylık olarak alacağınız maaşı bile öğrenebilirsiniz.

Tabi arkadaşlar bireysel emeklilik hesaplaması sonucu tam olarak net bir rakama ulaşmak mümkün değildir. Çünkü firmalar arasında bireysel emeklilik fonları değişiklik arz ettiği için sadece muhtemel miktarı hesaplamak mümkün hale gelmektedir.

Bireysel emeklilik en az 10 sene yatırım yaptıktan sonra ve 56 yaşını doldurduğunuz andan itibaren maaşlarınızı çekmemize izin verecektir.

Bireysel emeklilik hesaplama sonucunun yüksek olması için çok yatırım yapmalıyız. Ayrıca Devlette sizin yatırımlarınız sonucundan biraz katkı payı ekleyerek size destek olacaktır.

devlet katkısı %25
devlet katkısı %25

Devletimizin biz gibi bireysel emekli olmak isteyen kişiler için her ay yatırım yaptığımız miktarın %25’i kadar katkı yapmaktadır.

Ancak arkadaşlar bu konuda dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Devlet bizim yaptığımız yatırım sonucunda yaptığı katkı payını en fazla o sene belirlenen asgari ücret kadar vermektedir. Örneğin diyelim ki ben bir ay 10.000 TL yatırım yaptım ve benim devletten alacağım katkı payı 2500 TL olması gerekirken asgarî ücret sınırı bulunduğu için bana en fazla o sene belirlenen asgari ücret kadar katkı vermektedir.

Arkadaşlar bireysel emeklilik için yaptığımız yatırımlar tamamen devletimiz tarafından güvence altına alınmaktadır. Bireysel emeklilik hesaplama her firma için değişiklik gösterdiğini söylemiştim.

Ziraat emekllik devletimizin bankasının sitesidir. Tavsiye ederim
Ziraat emekllik devletimizin bankasının sitesidir. Tavsiye ederim

Bireysel emeklilik hesaplaması sonucunda alacağınız ödemenin net miktarını eliniz ile hesaplamanıza gerek yoktur. Sizin için bu hesaplama işlemini bireysel emeklilik için başvuru yaptığınız sitedeki hesaplama araçları yapmaktadır.

Arkadaşlar tek yapmanız gereken seçtiğiniz bireysel emeklilik şirketinin sitesine girip daha sonra ise bireysel hesaplama aracını bulmanızdır.

Son işlem olarak sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğiniz taktirde hesaplama işlemini tamamlamış olursunuz.

 

183 Comments Posted

    • Teşekkür ederiz. Ne zaman emekli olurum, emeklilik hesaplama gibi bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*