Dolar Ne Kadar Olur

dolar-ne-kadar-olur

DOLAR NE KADAR OLUR

Yıl sonu dolar ne kadar olacak,yıl sonu dolar tahmini,2016 dolar kuru tahminleri,2017 de dolar kaç lira olacak,2016-2017 dolar kuru tahminleri nelerdir ?,dolar 2017 de ne kadar  olacak,2016 yıl sonu dolar tahminleri nedir. Dolar tahminleri ile ilgili yazdığımız bu yazıda.

DOLAR NE KADAR OLUR TAHMİNLERİ

Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu durum itibarı ile döviz kurlarında bir artış söz konusu.Dolar ve euro’daki artış yılın son günlerine kadar devam edecek gibi görünüyor.Şu an dolar 3,38 bandında uzmanlar 2106 yıl sonu dolar ne kadar olur sorusuna verdikleri cevap dolar yıl sonunda 3,45-3,55 bandında olacağıdır.İçinde bulunduğumuz yıl içerisinde ülkemizde bir çok olumsuz durum yaşandı sene başında dolar 2,94 TL idi. Dolar yatırımı yapan yatırımcıların bu yıl yüzü güldü. Şu an hesaplandığında bile sene başında dolara yatırım yapan kişiler 15 kuruş gibi bir kar yapmış durumdalar. Yıl sonu beklentisi olan 3,45 lere ulaştığında 1 dolar da yaklaşık 50 kuruş civarında bir kazanım elde etmiş olacaklar.

Bu konu aslında direk olarak  emekli vatandaşlarımızı ilgilendirmese de  Türkiye’de yaşayan büyük çoğunluk gibi emeklilerin de dolar borcu olabilir ve bu borçlarını 2017 yıl başında ödeyecek olabilirler. Bizde bu durum karşısında en azından emekli vatandaşlarımızı şimdiden bilgilendirmek istedik. Emeklilerimiz genel anlamda bir borç batağı içerisinde yaşamaktadır.Ya emekli kredisi kullanıyorlar ya da kişilerden elden almış oldukları borçları var ve bu alınan el borçları genelde dolar üzerinden olduğu için dolaylı yoldan da olsa yıl sonu dolar kuru herkesi ilgilendirdiği gibi emeklilerimizi de  ilgilendirmektedir.

Yıllar boyu dolar yatırımcısına her zaman için iyi paralar kazandıran bir yatırım aracı olmuştur. Avrupa birliği para birimi olan euro yürürlüğe girmeden önce dolar’ın en büyük rakibi Alman markı idi ancak Almanya’nın avrupa birliğine girmesi ve para birimini euro olarak değiştirmesi sonucu mark tedavülden kalkmış ve yerini Euro’ya bırakmıştır. Ancak euro dolar karşısında hiç bir zaman mental olarak ileriye geçememiştir. Evet euro getirisi de dolar ile kafa kafaya gitmektedir ancak Türk insanı için döviz denildiğinde ilk akla gelen her zaman için dolar dır. Dolar yatırımı yapan kişiler her zaman dolar yükselir mi ? diye merak içindedir. Sürekli gerek yazılı medya gerek görsel medya gerekse internet üzerinden dolar yorumları’nı takip ederler ve dolar yükselir mi yükselmez mi sürekli takip etmektedirler. Dolar yatırımı yapan kişiler genelde dolar satış kısımlarını takip etmekte ve döviz bürolarına gittiklerinde hayal kırıklığına uğramaktadır. Çünkü dolar alış değerleri dolar satış değerinden aşağıda çıkmakta ve yatırımcılar hesap ettikleri miktarın altında bir rakama dolarlarını satarlar. Bu yüzden dolar ne olur uzman yorumlarını dinlerken ya da dolar kuru takip ederken eğer ellerinde dolar varsa ve satmayı düşünüyorlarsa dolar alış rakamlarını takip etmeleri gerekmektedir. Eğer ellerinde  dolar yok ancak dolara yatırım yapmak istiyorlarsa dolarla ilgili uzman yorumlarını dinlerken dolar satış rakamlarına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Dolar yükselir mi yoksa düşer mi bunu kesin olarak söylemek mümkün değildir ancak konusunda uzman ekonomistler şu anda ülkemizin içinde bulunduğu gibi sıkıntılı ortamlarda doların her zaman yükseleceği kanaatini söylemektedirler. Ülkemiz  hiç bir zaman gün yüzü görmediği ve sürekli bir kaos ortamı yaşandığı için dövize yatırım yapan kişi sayısı oldukça fazladır.Her ne kadar ülkemizde banka faiz oranları da iyi getiri getirse de insanlar döviz yatırımını özellikle dolar yatırımını hiç bir zaman terk etmemişlerdir.Bu arada dolar hesaplama işlemleri için merkez bankasının resmi internet sitesini takip edebilirsiniz siteye buradan ulaşabilirsiniz. Dolar ne kadar ya da dolar kuru nedir sorularının cevaplarını yukarıda verdiğimiz siteye girerek güncel halini bulabilirsiniz.

Yukarıda yazdığımız 2016 yıl sonu dolar tahminine göre 2017 dolar tahmini’nin ne olacağını da az çok ön görebiliyoruz.

Dolar Ne Kadar Olur

Dolar Ne Kadar Olur

Ayrıca;

1-Sitemizde emeklilik yaşınızı hesaplamak isterseniz, Buraya tıklayın.

2-Emekli ikramiyesi hesaplamak isterseniz. Buraya tıklayın.

3-Emeklilere Emlak Vergisi Muafiyeti konusunda bilgi almak isterseniz, Buraya tıklayın. 

4-Emeklilerin 2017 promosyonunu öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

5-2017 emekli kendi iş yeri olursa maaşında kesinti olur mu, öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*