Ek İş Nasıl Bulunur

Bir işte çalışıyorsunuz ve aldığınız aylık size yetmiyor. Çok doğal artan kiralar, kriz ortamı bir yandan taksitler kredi kartı borçları. Doğal olarak herkes çok para kazanmak istiyor. Fakat çalıştığı işyerinden ayrılma gibi bir lüksümüz yok. Bu yüzden çalışırken ek iş yapmak istiyoruz.

Ek iş olarak yapabileceğimiz birçok meslek mevcut. Hatta yurt dışından bile iş teklifleri alabilirsiniz. www.eniyitercume.com sayesinde dış dünyaya açılabilirsiniz.

Taksici Olabilirsiniz

Büyük şehirlerde yaşayanlar için ideal bir meslektir. Çalışma saatleri esnek olduğu için tam size göre bir iş. Bildiğim kadarıyla kazandığınız para üzerinden belirli bir yüzde alıyorsunuz. Taksi boş yatacağına siz işletiyor ek gelir kazanıyorsunuz. Korsan taksilerden bahsetmiyorum bu arada o apayrı bir durum.

Garson Olmayı Deneyin

Etrafta part time komi arayan, garson arayan birçok kafe, restoran, işletme var buralarda günde 4 saat kadar kazanarak para kazanabilirsiniz. İnsanlarla uğraşmak çok zor tabi ama sonuçta ek gelir elde etmek kolay değil zorluklara katlanmak gerek. Bu tarz işleri genelde öğrenciler yapıyor. Ek iş olarak denemenizde fayda var.

Anket Sektörünü Deneyin

Sağda solda kolumuzdan tutan anketörlerden olabilirsiniz mesela. Öyle çok zor bir iş değil hatta keyifli bile sayılabilir. İnsanlarla muhabbet ederek onları ikna etmeye çalışarak ikna kabiliyetini geliştirebilirsiniz. Özellikle seçim zamanı yaklaşırken anket firmaları daha çok para vereceğinden kaçırmamanız gereken bir fırsattır anketörlük.

İnsanların sizi reddetmesinden kokmayın illa ki birileri çıkıp sizinle anket yapmak isteyecektir.

Hobilerinizden Para Kazanma Fırsatı Yaratın

İşte bu en sevdiğim. Çünkü hobiler söz konusu. Bisiklete binmeyi çok seviyor ve bisiklete binip geziyor musunuz? Ya da arada sırada amatör olarak dalıyorum diyebilirsiniz.

Artık web ortamında görsel demek her şey demek. Çünkü insanlar her gün saatlerce fotoğraflara bakıyor bıkmadan usanmadan. Hobilerinizin fotoğraflarını çekerek ek iş yapmanız mümkün. Peki size kim para verecek tabi ki sponsorlar.

Sponsorların size para verebilmesi için sağlam bir takipçi sayısına ve kaliteli çekimler yaptığınıza dikkat edin. Sonrasında gezerek para kazanabilirsiniz. Binlerce insan bu şekilde para kazanıyor.

El İşlerinde Becerikli Olanlar Avantajlı

Mesela evde akşamları evde oturup atkı, kazak türü şeyler yaptınız. Peki bunları satmayı hiç denediniz mi. Sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla e-ticaret yapmanız çok kolay. Biraz çevreniz varsa ve farklı tasarımlar yapabiliyorsanız ek işleri evinizde bile yapabilirsiniz.

Freelance Makale Yazmak

Son zamanlarda çok moda işe gitmeden evinizden içerik yazıp internet sitelerine satıyorsunuz. Bu şekilde para kazanmak mümkün. Ama sıkı çalışmanız ve hızlı olmanız gerektiğini unutmayın.

Dil Biliyorsanız Bunu Avantaja Çevirin

Yine işe gitmeden yapabileceğiniz bir meslek. Dil bilmeyi ek işe çevirmenin en mantıklı yollarından biri freelance tercümanlık yani serbest tercümanlık. Tercümanlık işleri alıp bunu en hızlı şekilde tercüme etmeniz gerekiyor. Almanca biliyorsanız Almanca tercüme işi yapabilirsiniz

1 Yorum Yapıldı

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*