Emekli Gelir Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

EMEKLİ GELİR BELGESİ NEDİR? NASIL ALINIR?

Emekli gelir belgesi nereden temin edilir, ssk  emekli gelir belgesi, bağkur emekli belgesi, memur emekli gelir belgesi internet üzerinden alınabilir mi, emekli gelir belgesi almak için emekli olduğumuz kuruma gitmemiz gerekir mi bu benzeri sorular konusunda detaylı bir yazı ile sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Öncelikle şunu söyleyerek söze başlayalım ister SSK emeklisi ister Bağkur emeklisi isterseniz de memur emeklisi olun emekli gelir belgenizi almak için emekli olduğunuz kuruma gitmeniz gerekmemektedir. Bu işlemi internet yolu ile e-devlet üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Yalnız işlem yapabilmek için e-devlet şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Eğer e-devlet şifreniz yoksa size en yakın postaneye giderek kimlik ibrazı ve ufak bir ücret karşılığında e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.

SSK EMEKLİ GELİR BELGESİ

SSK emeklileri yani 4A’lılar için emekli gelir belgesini alabileceğiniz adres https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi  Yandaki adrese gidip tc kimlik no’nuz ve e-devlet şifrenizle sisteme giriniz ve emekli aylık bilgilerinize ulaşınız.

BAĞKUR EMEKLİ GELİR BELGESİ

Bağkur  emeklileri yani 4B’liler için emekli gelir belgesini alabileceğiniz adres https://www.turkiye.gov.tr/4b-emekli-aylik-bilgisi Yandaki adrese gidip tc kimlik no’nuz ve e-devlet şifrenizle sisteme giriniz ve emekli aylık bilgilerinize ulaşınız.

DEVLET MEMURU EMEKLİ GELİR BELGESİ

Devlet memurluğundan emekli olanlar yani 4C’liler için emekli gelir belgesini alabileceğiniz adres https://www.turkiye.gov.tr/4c-emekli-aylik-bilgisi Yandaki adrese gidip tc kimlik no’nuz ve e-devlet şifrenizle sisteme giriniz ve emekli aylık bilgilerinize ulaşınız.

Emekli aylık bilgilerinize online olarak ulaşabileceğiniz bağlantı adreslerini yukarıda verdik umarız faydalı bir yazı olmuştur. Yazılarımızın daha fazla kişiye fayda sağlamasına katkıda bulunmak için altta bulunan sosyal paylaşım butonlarından yazımızı paylaşınız.

Emekli Gelir Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Emekli Gelir Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Ayrıca;

1-Sitemizde emeklilik yaşınızı hesaplamak isterseniz, Buraya tıklayın.

2-Emekli ikramiyesi hesaplamak isterseniz. Buraya tıklayın.

3-Emeklilere Emlak Vergisi Muafiyeti konusunda bilgi almak isterseniz, Buraya tıklayın. 

4-Emeklilerin 2017 promosyonunu öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

5-2017 emekli kendi iş yeri olursa maaşında kesinti olur mu, öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

1 Yorum Yapıldı

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*