Emekli Maaşı Hesaplama

emekli-maasi-hesaplama
EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

Emekli Maaşı Hesaplama işlemlerinin online olarak nasıl yapılacağının anlatımını yapacağız. Aşağıda linklerini vereceğimiz konularda 4A,4B,4C emekli maaşı hesaplama işlemlerini online olarak yapabilirsiniz.

Yapılacak olan emekli maaşı sorgulama en güvenli olarak SGK’nın online emekli maaşı hesaplama sorgu ekranlarından yapılmaktadır. Bazı internet siteleri vasıtasıyla da bu emekli maaşı hesaplama işlemleri yapılmaktadır ancak en kesin sonucu alacağınız yer yine SGK’nın online sorgulama sistemidir.

EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA 4A

4A’lılar emekli maaşı hesaplama işlemlerini buradan yapabilmektedirler.Bu sorgulama sayesinde 4A emekli aylık bilgisi sonuçlarına ulaşabilirsiniz.Bilmeyenler için ufak bir not düşmek gerekirse 4A terimi Eskiden SSK’lı olarak çalışanların yeni sistemdeki adıdır.Yani SSK’lılar artık 4A’lılar olarak adlandırılmaktadır.

EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA 4B İŞLEMLERİ

4B’liler buradan emekli maaşı hesaplama işlemlerini online olarak yapabilmektedirler.Bu sorgulama sayesinde 4B emekli aylık bilgisi sonuçlarına ulaşabilirsiniz.Sorgulama yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.Yine 4B nedir? anlamını bilmeyen için açıklayalım.Eskiden Bağkur’lu olarak adlandırılan kişiler sistemde yapılan değişiklikten sonra 4B’li olarak adlandırılmaktadır.

EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA 4C NASIL YAPILIR?

4C emekli maaşı hesaplama işlemleri yine yukarıda anlattığımız şekilde kurumun online emekli maaşı hesaplama sisteminden yapılmaktadır.Kurumun resmi sitesine gitmek için Buraya tıklayabilirsiniz.4C nedir? sorusunun cevabını açıklamak gerekirse 4C’liler Emekli sandığına bağlı olan kişilerdir.Yani emekli sandığı emekli maaşı sorgulama işlemlerini yukarıda verdiğimiz adresten yapmanız gerekmektedir.

Tabi bu yukarıda belirttiğimiz işlemleri yapabilmeniz için tc kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi bilmeniz gerekmektedir.

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*