Emekli Oldum mu ? Ne zaman Emekli Olurum

emekli-oldum-mu

EMEKLİ OLDUM MU ? NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM

Emekli olduğumu nereden öğrenebilirim, Emeklilik sorgulama işlemleri nasıl yapılır, Emeklilik hesaplaması yapmak için tc kimlik no gerekli mi, Ne zaman emekli olurum v.b gibi soruların cevaplarını yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Meşakkatli geçen çalışma hayatınızın sonlarına geldiniz ve artık emekli olma zamanı. Aslına baktığımızda çalışan herkesin hayali emekli olabilmek ve hayatının geri kalan kısmını daha rahat ve daha az kaygılı bir şekilde yaşamak. Ancak bu zamanın geldiğini nasıl ve nereden öğreneceğiz. Bu sorunun cevabı çok basit ilerleyen teknoloji ile birlikte artık bilgiye ulaşmak geçmiş yıllara oranla daha kolay bir hale gelmiştir. Bu konuda bize en fazla yardımı dokunan internetteki arama motorları google, yandex ve bing gibi arama motorlarıdır. Bu teknolojiyi doğru ve yerinde kullandığımızda aradığımız konu hakkında doğru bilgiye kolayca ulaşabiliyoruz.

EMEKLİ OLDUM MU ? NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM NASIL ÖĞRENİRİM

Gelelim konumuzun detaylarına; Emeklilik hesaplama işlemlerini en doğru şekilde Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi sitesinden yapabilmekteyiz. İster ssk emeklilik hesaplama ister bağ-kur emeklilik hesaplama ister emekli sandığı emeklilik hesaplama hangisi olursa olsun SGK’nın sitesinden bazı bilgileri girerek kolay bir şekilde yapabilmekteyiz.Daha önce yayınlamış olduğumuz emeklilik hesaplama konumuza tıklayarak detaylı bir şekilde emeklilik hesaplama ve sorgulama işlemlerini yapabileceğiniz adreslere ulaşabilirsiniz.

İnternet üzerinde bir çok sitede Emeklilik sorgulama ile ilgili çok fazla internet sitesi bulunmaktadır. İşlemlerinizi kurulmuş olan bu sitelerden de yapabilirsiniz ancak bu sitelerde yapılabilecek bir hesaplama hatası başınızın fazlaca ağrımasına sebep olabilmektedir bu yüzden bizim tavsiyemiz emeklilik ile ilgili bütün işlemlerinizi devletin resmi sitelerinden tc kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle yapmanızdır. Tabi bu işlemleri e-devlet kapısı üzerinden yapıyor olsanız bile doğru sonucu almanız sizin girdiğiniz bilgilerin doğruluğuyla doğru orantılıdır. Yapacağınız yanlış bir işlem sizin emeklilik zamanınızı yanlış hesaplamanıza sebep olabilir ve bu yanlış sonuç doğrultusunda maddi ve manevi kayıplara uğrayabilirsiniz. Yıllar boyu beklediğiniz emekliliğe ulaşmanız için bir günün bile ne kadar önemli olduğunun farkındayız ve bu yüzden sizin daima doğru işlemleri yapmanız için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR

Emeklilik hesaplamasını daha önce defalarca yapanlar EYT diye kısaltılması yapılan Emeklilikte Yaşa Takılanlar adlı gruptur. Bu kişilerin sayısı oldukça fazladır ortalama olarak 500 bin kişi civarında olmakla beraber sayı ger geçen gün artmaktadır. Emeklilikte yaşa takılanlar haklarının gasp edildiğini düşünerek her platformda haklarını aramaktadırlar. Bu platformların başında ise sosyal medya gelmektedir. Sosyal medya üzerinden aynı durumda olan ve mağduriyet yaşayan kişilere sürekli çağrılar yapan grup birlik olarak seslerini hükümete daha fazla duyurmak istemektedirler.

emeklilik-hesaplama

Medyada zaman zaman çıkan emeklilikte yaşa takılanlar son dakika  haberleri ile umutları artan kişiler devlet yetkililerinin ve kurum yetkililerinin yaptıkları açıklamalarla umutlarını tekrar kaybedecek duruma geldiler. Özellikle Çalışma bakanının vermiş olduğu bir mülakatta muhabirin emeklilikte yaşa takılanlar hakkında gündeminizde herhangi bir gelişme var mı? sorusuna ” Onlar takılmaya devam etsinler ” şeklinde verdiği cevap yüzbinlerce mağduru hem üzmüş hem de umutlarının kaybolmasına sebep olmuştur. Ancak mağdurlar kurmuş oldukları Emeklilikte yaşa takılanlar derneği aracılığıyla bu hak arama mücadelelerini hiç bir zaman bırakmayacaklarını ve sonuna kadar seslerini her platformda duyurmaya çalışacaklarını söylemeye devam etmektedirler Özellikle  sosyal medyayı kullanan mağdurların her platformda kendilerine destek vermelerini ve yapılacak olan eylemlere katılmalarını istemekteler. Emeklilik hesaplama işlemlerini yapıp emekli olma tarihini öğrendiyseniz prim ödeme gününüz dolmuş ancak yaşı bekleyenlerdenseniz sizde bir emeklilikte yaşa takılan mağdurusunuz demektir. Bu konuda gönüllü çalışan derneğe ve platform üyelerine destek vermeniz kendi menfaatiniz doğrultusunda olacaktır.

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*