Emekli Promosyonları 2017

EMEKLİ PROMOSYONLARI 2017

Emekli promosyonları ne zaman ödenecek, emekliler ne kadar  promosyon alacak, emekli promosyonları 2017’de mi ödenecek, emekliler kaç yıllık promosyon alacak, emekli promosyon son durumunu yazımızda okuyabilirsiniz.

Uzun bir zamandan beri merakla  beklenen emekli promosyonlarının kesinleşmesi için artık son haftaya girildi. Yaklaşık olarak 12 milyon emekliye verilecek  banka promosyonu ödemeleriyle  ilgili çalışma tamamlandı ve Başbakan Binali Yıldırım’a sunuldu.

Uzunca bir  süredir devam eden emeklilerin alacağı banka  promosyonları çalışması çerçevesinde SGK ve Çalışma Bakanlığı yetkilileri bir çok bankayla çok sayıda toplantı yaptı. Bu toplantılarda bankalarla emekli promosyonlarının pazarlığı yapıldı. Çalışma Bakanlığından  yapılan son açıklamalarda promosyon ödenmesini kesinleştirirken tartışmalar daha çok miktar üzerinde yoğunlaştı. Bankaların verdiği miktar  emeklilerin beklentilerini karşılayamayınca ortaya yeni rakamlar çıktı. Tamamlanan dosyaya göre, emeklilerin maaşlarına  göre banka promosyonu verilmesi görüşü ağırlık kazanırken, yapılacak ödeme tutarların da artması bekleniyor. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2 bin liranın altında maaşı olanlar  için 300-350 liralık bir rakamın ortaya çıktığını, ancak bu rakamların Başbakan Binali Yıldırım tarafından artırılacağını söyledi.

Daha önce yapılan çalışmalarda emekli maaşına göre promosyonda üç farklı dilim ortaya çıkartılmıştı. Bu dilimler  bin liranın altında maaş alanlar, bin ile iki bin lira arasında maaş alanlar ile iki bin lira ve üstünde maaş alanlar şeklinde belirlenmiş durumda. Verilecek  promosyon rakamları da 300 ile 450 lira arasında değişmekte. Ortaya çıkan bu rakamların Başbakan Binali Yıldırım’ın devreye girmesiyle bankalar tarafından biraz daha artırılması  bekleniyor. Emeklilere yapılacak ödemelerin nasıl olacağı ise rakamlar kesinleştikten sonra açıklanacak. Kendisine iletilen dosyayı inceleyen Başbakan Binali Yıldırım’ın bu hafta içinde  banka yetkilileriyle görüşmesi de bekleniyor. Başbakan’ın yapacağı görüşmelerin sonucuna göre emeklilerin alacağı rakamlar açıklanmış olacak. Ödemelerin de 2017 yılı ocak ayında  başlaması planlanıyor. Bakan Müezzinoğlu bu konuda, “Sayın Başbakanımız gerekli talimatı verdi. İnşallah yıl sonu olmadan son noktayı koyacaktır” demişti. Ancak 2016 yılının son haftasında bu işin yetişmeyeceği gözle görülüyor.

Emeklilere promosyon ödemeleri, çalışma bakanlığı ve bankalar arasında protokol imzalanmasının ardından yapılacak. 3 yıllık ödeme yapılacak. Emekli bu sözü geçen  dönemde aynı bankadan maaşını alacak. Banka da emekliye promosyon ödemesini yapacak.. Promosyonların peşin ve tek seferde emeklilerin hesabına yatırılması bekleniyor. Şu anda 12 milyon emekli için yıllık 150 milyar liraya yakın para bankalar vasıtasıyla ödeniyor. Bankalar emeklilere ait bu paraları kullanarak belli bir gelire sahip oluyor. Ayrıca bankalar emeklilerin kullandığı ürünlerden de faiz ve hizmet gelirleri elde ediyor. Emekliler bankaların kendileri sayesinde  kazandıkları bu paraların bir kısmının kendilerine ödenmesini bekliyor.Yani kısaca herkesin bu yıl içinde beklediği Emekli promosyonları 2017 yılı içinde ödenecek muhtemelen de Ocak ayında paralar emeklilerin hesabına yatmış olacak.

Emekli Promosyonları 2017 

Emekli Promosyonları 2017 

2 Comments Posted

  1. Acele edilmesin Nasıl olsa acele etmeyenlerin para sıkıntısı yok 2017 nin son ayında Verin bence emekli Nasıl olsa parayla oynuyor

  2. Bu eleştiri yıl ben şahsım adına kabul etmiyorum çünkü bende isterim memur emeklisi 5000 TL alsın. SGK emeklisi 5000 TL alsın. SSK emeklisi istediği an bankadan kredi cekebilsin. Ama öyle olmuyor işte bazı gerçeğe dikkat etmek gerekiyor. Çünkü zaten insanlar çalışırken düşük maaş ile çalışıyorlar. Emekli olduklarında daha yüksek almaları beklenemez. En güzeli imkan var ise çalışırken bireysel emeklilik e başvurup birikim yapması. Ve devletten aldığı emeklilik ile birlikte onu da alıp en azından biraz daha rahat etmesi lazim

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*