Emekli maaşları için bankalar arası savaş

Emekliler İçin Bankalar Arası Savaş

Son haberlerimizde mevcut, Emekliye Promosyon Müjdesi verildi. Bizde size bu haberi hemen verdik. Şimdi sırada emeklilerin maaşlarının Bankalar arasında paylaşımı mevzusu var. Bu da bir nevi savaş olacak.

Çünkü ülkemizde hali hazırda 11,5 Milyon emekli mevcut. Emekliler son tahlilde istedikleri bankadan maaşlarını çekebiliyorlardı.  Sayıda az olmayınca Türkiye nufusunun 8’de 1’i  müthiş bir rakam. Çünkü 100 kişilik bir iş yerine bile ne bankalar ne kadar promosyon veriyor. 11,5 milyon emekliye mi veremeyecek.Dedik ancak işte tabiri caizse ‘Dananın kuyruğunun koptu yer’ yer burası.

Emekli maaşları için bankalar arası savaş
Emekli maaşları için bankalar arası savaş

Emeklilerin kapışması sırasında özel bankalar promosyon savaşları verecek. Bizim bankamızda kal diye ancak çok fazla seçenek sunulmayacak. Çünkü maaşlar 3 senelik anlaşma hükümlerine bağlı. Yani 3 sene dolmadan sistemden çıkılamıyor. Ayrıca bankanın satmak istediği Kredi Kartı, Tüketici Kredisi,Bireysel Emeklilik,Hayat Sigortası,Kaza Sigortası ve diğerlerini de emekliler tarafından almaya zorlanacak.

Bankaların verdiği promosyon nedir?

Maaşınız tıkır tıkır yatıyor. 4-5 gün önceden devlet senin maaşını bana gönderiyor.Ben o maaş ile Geceleri LİBOR (İngiltere Para Piyasasına) gönderiyorum bende aldığım gecelik faize bakacağım diyor sözüm ona BANKA. Ayrıca maaşı alan emekli kredi çekmek isterse ev kredisi olsun,tüketici kredisi olsun vesaire durumlarda ilk başvuracağı banka maaşını çektiği banka olacak.Çünkü mevzu açık, şu karda kıyamette birde banka banka dolaşıp faiz araştırması mı yapacak Emekli Hasan Amca. Cevap: Tabi ki hayır.

Peki buraya kadar güzelde. Bundan sonrası için size bir kaç durumdan bahsedeyim. 3 sene boyunca bir banka ile anlaştınız emeklilik maaşlarınızı da aldınız. 3 sene sonra başka bir banka size daha iyi bir fırsat sundu gidecek misiniz. Gideceksiniz. Gittiniz diyelim. Önceki bankadan aldığınız kredi yüzünden hesaplarınız orada açık olacak. Birde Kredi Kartı almaya ikna etti mi sizi banka. Cevab: Etti. (öyle ikna edicidirler ki, iki kaşınız ortasında bulunan nefsinizden yakalarlar haberiniz olmaz). İşte şimdi yandınız. Senelik kart aidatı alacak. 100-TL. Okuyan çocuğunuza para göndereceksiniz. EFT masrafı alır. Ve bir dolu hizmet ücreti almaya başlayacak. Ama siz artık bunlarla uğraşmaktan bıkmış olduğunuz için, hiç bir masrafa itiraz etmeyecek tıpış tıpış ödeyeceksiniz. Güle güle ödeyin. Çünkü siz bankadan daha zenginsiniz.

 

Her neyse bankalar arası savaştan uzaklaşmayalım. Bankalar arası savaş için size bir taktik söyleyeyim. Gidin en iyi anlaşmayı sunan Devlet Bankasıyla çalışın. Bir sonraki emekli maaş için promosyon anlaşması olursa da oradan ayrılmayın. En azından  paranız gitmez, gitse de gittiği yer Devletin Bankası olsun.

 

Bunlar benim acizane görüşlerim. Bence bu taktikler her zaman işinize yarar. Bugünlük bu kadar. Kendinize iyi bakın, Yüce ALLAH’a emanet olun.

Bu arada emeklilik hesaplamak isterseniz bu linke tıklayın.

Ayrıca;

1-Sitemizde emeklilik yaşınızı hesaplamak isterseniz, Buraya tıklayın.

2-Emekli ikramiyesi hesaplamak isterseniz. Buraya tıklayın.

3-Emeklilere Emlak Vergisi Muafiyeti konusunda bilgi almak isterseniz, Buraya tıklayın. 

4-Emeklilerin 2017 promosyonunu öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

5-2017 emekli kendi iş yeri olursa maaşında kesinti olur mu, öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

 

1 Yorum Yapıldı

  1. Bankalar çoğu zaman emekli insanlara ve emeklilikle uğraşan insanlara yardımcı olmayabiliyor! Doğru bir kişiden muhakkak detaylı bilgi almak lazım

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*