Emeklilere Kaliteli KREDİ Sitesi

Emeklilere Kaliteli KREDİ Sitesi

Ne yazık ki ülke olarak hem fikir olduğumuz konu; KREDİ çekerek, hayatımızı idame ettirmenin kolay olduğu. Bu gerçekle uzun zamandır yaşıyoruz. Kimimiz bu konuda gayet tutarlı hareket etse de, genel olarak baktığımızda ufak bir ihtiyaç anında dahi ilk aklımıza gelen şeyin, Kredi ile hallederiz olduğu. Kredi ile halletmediğimiz ihtiyacımız neredeyse yok.

Dünyanın neresine gidersek gidelim, ekonomik kriz büyük boyutlara ulaştı. Bir yandan büyük ülkelerin savaş çığırtkanlığı yaptığı bu toz duman günlerde, iş bulmakta zorlanırken, bir yandan elimizde ki işe sahip çıkıp varsa bir şekilde tasarruf ettiğimiz paramızı nasıl daha az zararla kurtarırızın hesaplarını yapar olduk.

Benim böyle sap ile samanın birbirine karıştığı zamanlarda yaptığım bir taktik vardır. Oda oldukça basit bir taktik; Kaliteli birkaç ekonomi yazarı bulurum. Kaliteli birkaç ekonomi sitesi bulurum ve onların analizlerini yaparak kendime yol bulurum.

Bir süredir bu tip bir arayışta olduğumdan, finans ile ilgili haberleri günlük olarak takip edebileceğimiz bir sitenin varlığından sizi haberdar edeyim.

Bu sitenin adı: http://www.finansgunlugu.com/  Tıklayıp gezebilirsiniz.

Bu sitenin diğer ekonomi sitelerinden farkı,

1-Anlaşılır bir dil ile ekonomi haberleri vermesi

2-Sadee finans haberleri vermesi

3-Laf kalabalığı yapmadan, direk olarak işin inceliklerinden bahsetmesi

4-Finans piyasasına hakim bankalar üzerinden yapacağınız işlemlerde ki incelikleri anlatması. Misal, Kredi çekeceksiniz. En uygunu hangi bankadır? Bu soruya gönül rahatlığı ile cevap bulabilirsiniz.

5-Kredi kartı mı kullanıyorsunuz. Nelere dikkat etmelisiniz gibi konularda yardımcı olması

gibi bir çok güzel özellik ile diğer finans sitelerinden sıyrılıyor.

Bakın bu saydığım 5 özellik, belki de çok az sayıda ekonomi sitesinin özelliği. Çünkü giriyorsunuz bir siteye uzun uzun laf kalabalıkları, anlaşılmaz kelimeler ve sonuna kadar okuduğunuz makaleden hiçbir şey almadan çıkmış olmanız.

 

Bakın bu sitede misal;

Kredi Notunuz Öğrenmek istiyorsunuz. En kolay yoldan nasıl öğreneceğinizi size 50 çeşit yoldan anlatıyor.

Yazmak istersek konu uzar, örneklerde bitmez. Eğer siz sizi anlayan bir finans sitesi arıyorsanız buyrun gezin. Beğenirseniz bana da dua ederseniz.

Gelecek yazıda görüşene kadar kendinize iyi bakın.

Allah’a emanet olun.

 

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*