Emeklilere ne zaman banka promosyonu verilecek.

emekli promosyon ödemesi

Emeklilere  ne zaman  banka promosyonu  verilecek. Emeklilere ödenen promosyon ne zaman verilecek 2016

Emeklilere ne zaman promosyonl ödemesi yapılacak  sorusuna cevap geldi. Emeklilere promosyonlarının  yaz aylarında ödenmesi gündemde. Emeklilere ödenecek promosyon miktarı ise ise 900 TL.

Emeklilerin alacağı promosyon konusunda önemli gelişmeleri var. Emeklilere promosyon ödemeyi planlayan Bankalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri arasında konuyla ilgili görüşmeler de emeklilere ödenmesi gereken emekli promosyonlarının ne kadar olacağı ve ne zaman ödeneceği konusu netlik kazanmak üzere.

Emekliler uzun zamandır bekledikleri promosyonu alma konusunda muradlarına eriyor. Yaklaşık on bir milyona yakın emekliye yapılacak olan emekli promosyonu anlaşması sonunda maaş ödemeleri yanında birde banka promosyon ödemesi yapılacak ve bu anlaşma da sona yaklaşılmak üzere. Haziran ayı içerisinde söz konusu bankalarla  anlaşmanın yapılması ve yaz aylarında da ödemelerin emeklilere yapılması bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sayısı On bir milyona yakın olan emeklilerin maaşlarını aldıkları  bankadan maaşlarını almalarına karşılık promosyon elde edebilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor.Emeklilerin maaşlarını aldıkları Bankalarla verilecek olan promosyon miktarı  için çok sıkı pazarlıklar yapılıyor. Şu anda yapılan görüşmeler neticesinde  3 yıllık bir dönem için emekli promosyonu olarak 900 TL gibi bir rakam öngörülüyor.Emekli promosyonu verecek olan bankalar 900 liralık bir ödemenin kendileri için uygun olduğunu söylerken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  yetkilileri, emekli promosyonu olarak ödenecek rakamın biraz daha artırılması için bankalara baskı yapıyor, Emekli promosyonu ödemeleri konusunda  2 seçenek ortaya atıldı.

emekli promosyon

EMEKLİ PROMOSYONU İÇİN SÖZLEŞME İMZALANMASI GEREKİYOR

İlk seçeneğe göre, emeklilere maaş ödemesi yapan tüm bankalar için aynı rakam belirlenecek. İkinci seçeneğe göre ise, bankalarla anlaşmaya varılan rakam taban  rakam olacak, emeklilere maaş ödemesi yapmak isteyen banka rekabet kuralları içerisinde emeklilere promosyon ödemesi olarak daha fazla bir rakam ödeyebilecek. Yapılacak anlaşma 3 yıllık dönemi kapsar ve 900 TL ile  sonuçlanırsa; ilk seçeneğe göre emekli vatandaş maaşını hangi bankadan alıyorsa direk bu tutarda promosyon ödemesi hesabına geçecek.Ve tüm bankalar emekli maaş müşterilerine 3 yıl için 900 TL emekli promosyonu verecek. İkinci seçeneğe göre de bankalar emekli vatandaşlara 3 yıllık dönem için en az 900  promosyon ödemesi yapacak. Ancak banka isterse, emeklilerin  kendi şubelerinden maaşlarını almalarını sağlamak amacıyla verilen emekli promosyon ları için belirlenen 900 TL’yi daha da arttırabilecek.

EMEKLİ  PROMOSYONU İÇİN  BAKANLIĞIN ANLAŞMA YAPMASI BEKLENİYOR

Emekli Promosyon miktarının ne kadar olacağı,hangi tarihte ödeneceği ve hangi seçeneğin uygulanacağı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve söz konusu bankalar arasında devam eden görüşmeler neticesinde belli olacak. Bankalarla yapılacak olan anlaşmada mutabık kalınmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK), tüm bankalarla bir  protokol imzalayacak. Ve bu protokol anlaşmasının ardından da emekliler hak ettikleri bu  promosyona kavuşmuş olacak.Ayrıca henüz emekli olmayan vatandaşlar ne zaman emekli olabilirim yazımızı okuyarak gerekli bilgilere sahip olabilirler.

1 Yorum Yapıldı

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*