Emeklilikte Yapılabilecek İşler

emeklilikte-yapilabilecek-isler

EMEKLİLİKTE YAPILABİLECEK İŞLER

Emeklilikte Yapılabilecek İşler başlıklı bu yazımızda uzun bir çalışma hayatının ardından emekliliğini hak etmiş ancak gerek maddi sebeplerden gerekse can sıkıntısından kendine yapabilecek bir iş fikri arayan emeklilerimize tavsiyeler vereceğiz.

DANIŞMANLIK

İş hayatınızda yılar boyu edinmiş olduğunuz tecrübelerinizi uzmanlık alanınızla ilgilenen kişi yada kuruluşlara danışmanlık hizmeti vererek değerlendirebilirsiniz.Unutmayın günümüzde en değerli şey bilgi ve tecrübedir eminiz ki sizin bu tecrübelerinizden faydalanmak ve profesyonel anlamda destek almak isteyen onlarca firma bulabilirsiniz.

GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Günümüzün en geçerli ve kazançlı mesleklerinden biri olan gayrimenkul danışmanlığı tam da size göre bir iş olabilir. Nedenlerine gelecek olursak artık emeklisiniz ve hayatınızda  bolca boş zamanınız var bu zamanı dışarıda gezip  gayrimenkul araştırması yapıp bu topladığınız portföyü ister kendiniz adına bir emlak ofisi açarak isterseniz de güvendiğiniz bir emlak ofisi ile kar payı ortaklığı şeklinde kazanca dönüştürebilirsiniz. Bu işi yapabilecek enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız en kısa zamanda kendinize bir gayrimenkul danışmanlığı sertifikası almanızı öneririz.

KASİYERLİK

Bu meslek özellikle vücudunuzu çok fazla yormayacak bir iş olduğu için tavsiyelerimiz arasına girmektedir. Emekliler hem yaş itibarı hemde edinmiş oldukları tecrübe ile genç insanlara nazaran çevrelerine daha fazla güven sağlamaktadır. Kasiyerlik işinin ilk kriteri de kasa da duracak kişinin güvenilir olmasıdır. Bu mesleği yaparken her ne kadar vücudunuz  çok fazla yorulmasa da zihinsel olarak epey yorulabilirsiniz. Çünkü gün boyu para ile uğraşacak ve gün sonunda hesap kitap işleri yapacaksınız. Bu işin artıları ve eksilerini değerlendirerek kararınızı verebilirsiniz.

ARICILIK

Eğer emekli olduktan sonra yaşadığınız yer ya da yaşamayı düşündüğünüz yer doğa ile iç içeyse ve arı sokmasına karşı bir alerjiniz yoksa bu iş tam size göre. Arılar çalışacak siz kazanacaksınız 🙂 Şaka bir yana arıcılık ile ilgili halk eğitim merkezlerinin ücretsiz kurslarına katılarak arıcılık sertifikası alabilirsiniz. Bu kurslarda size öğretilenlerden yola çıkarak ilk başlarda bir kaç kovanla işe başlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz ürünlerle siz ve aileniz doğal bal ihtiyacınızı karşılayabilir artan balı da satarak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda çoğalan arı kolonilerinizi satarak oradan da ek bir gelir elde edebilirsiniz.

ORGANİK ÜRÜN SATICILIĞI

Emekli olduktan sonra yapacak bir iş arıyorsanız ve tarım ile de ilgileniyorsanız bu işi tercih edebilirsiniz. Bu mesleği iki yönlü yapma şansınız bulunmaktadır. Satacağınız ürünleri kendiniz yetiştirebileceğiniz gibi bizzat köylerden alarak semtlerde kurulan organik ürün pazarlarında ya da yakın çevrenize satabilirsiniz.

Emeklilikte Yapılabilecek İşler ile yazdığımız bu yazımızda bir kaç tane işten bahsettik önümüzdeki günlerde bu konu altında yeni iş fikirleri anlatmaya devam edeceğiz.

Ayrıca;

1-Sitemizde emeklilik yaşınızı hesaplamak isterseniz, Buraya tıklayın.

2-Emekli ikramiyesi hesaplamak isterseniz. Buraya tıklayın.

3-Emeklilere Emlak Vergisi Muafiyeti konusunda bilgi almak isterseniz, Buraya tıklayın. 

4-Emeklilerin 2017 promosyonunu öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

5-2017 emekli kendi iş yeri olursa maaşında kesinti olur mu, öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

 

1 Yorum Yapıldı

  1. Emeklilikte yapılabilecek işler konusu aslında fazlasıyla geniş bir konu.Emekliler istedikten sonra kendileri için bir çok iş bulabilirler.İnternette küçük bir araştırma yapıldığında emeklilikte yapılacak işler ile ilgili onlarca konu bulunabilir.Keşke ülke ekonomisi sıkıntılı bir durumda olmasa da emekliler ek iş arama derdine düşmese.

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*