Emeklilikte Yaşa Takılanlar Haklarını Sosyal Medyada Arıyor

 

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR HAKLARINI SOSYAL MEDYADA ARIYOR

 

Emeklilikte yaşa takılan yüz binlerce kişi var ve bu kişiler seslerini duyurabilmek için sosyal medya üzerinden bir çok paylaşım yapmakta.

Özellikle Facebook üzerinde emeklilikte yaşa takılanlar tarafından oluşturulan ve takipçisi 100 binleri geçen sayfalar ve gruplar mevcut. Bu sayfaları ve grupları incelediğimizde  sayfa yöneticilerinin aktif bir şekilde paylaşımda bulunduklarını  ancak sayfa üyelerinin ise  gerekli aksiyon içine girmediklerini görmekteyiz.

Emeklilikte yaşa takılanlar Twitter’ı ise daha çok anlık olarak televizyon programlarına katılan hükümet yetkililerine seslerini duyurmak için kullanıyorlar. Gerek haber kuşağında haber bültenlerine katılım sağlayarak gerekse tartıma programlarına katılan siyasilere soru sorarak ya da dertlerini anlatarak konuyu gündemde tutmaya çalışan EYT mağdurlarının bu hak arayışlarına bizde site olarak elimizden gelen tüm desteği vererek zaman zaman emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika haberlerini vermeye çalışıyoruz.

Sosyal medya üzerinde küçük bir araştırma yaparak bu sözünü ettiğimiz gruplara ve sayfalara ulaşıp sizde üye olabilirsiniz.

eyt

Ayrıca konu ile ilgili gönüllü çalışanlar tarafından Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği adı altında kurulmuş olan bir dernekleri bile var ve bu derneğin öncülüğünde zaman zaman seslerini duyurabilmek için organizasyonlar düzenliyorlar. Düzenlenen bu organizasyonların sıklaşması ve katılımın daha da fazlalaşması eminiz ki bu hak arayışı içinde olan insanların çabalarını boşa çıkartmayacak ve nihayetinde istedikleri sonuca ulaşabileceklerini düşünüyoruz.

Ayrıca;

1-Sitemizde emeklilik yaşınızı hesaplamak isterseniz, Buraya tıklayın.

2-Emekli ikramiyesi hesaplamak isterseniz. Buraya tıklayın.

3-Emeklilere Emlak Vergisi Muafiyeti konusunda bilgi almak isterseniz, Buraya tıklayın. 

4-Emeklilerin 2017 promosyonunu öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

5-2017 emekli kendi iş yeri olursa maaşında kesinti olur mu, öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*