Emekli Promosyonları ne kadar olacak 2017

Emekliye Promosyon Ücreti- Tüm Detaylar

Emekli promosyon ücreti kaç lira oldu? Tüm Türkiye buna kilitlendi.Detayların tamamı bu yazımızda
Emekli promosyon ücreti kaç lira oldu? Tüm Türkiye buna kilitlendi.Detayların tamamı bu yazımızda.

2017 takvim yılında emeklilere promosyon hangi tarihte verilecek? Ayrıca emekli ne kadar promosyon ücreti alacak? Tüm Türkiye’yi alakadar eden bu gelişme son dakika gelişmesi ve emeklilik bülteni bu haberi atlamadı. Emekliye promosyon ile ilgili tüm gelişme makalemin detaylarında…

Konumuza soru – cevap olarak ilerleyelim.

Soru 1: Emekli amca ve teyzelere Promosyonlar ne zaman ödenecek?

Cevap 1: Emeklilere promosyon ödemesi yetkili ağızlarından alınan bilgiye göre T.C Numarasına göre başlayacak olup 2017/Şubat ayı olarak öngörülüyor.

Soru 2: Emekli amca ve teyzelerimize verilecek Promosyonun miktarı nedir?

Cevap 2: Promosyonların ne zaman ödenmesi gerektiği ve nasıl ödenmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldıktan sonra ki konunun ne kadar olacağı idi. Bu soruya cevap Başbakanımızın talimatı ile 3 yıllık promosyonu emekli tek seferde alacak. Bu ev bütçesi için güzel bir gelişme. Çünkü parça parça verilen promosyonların hiçbir değeri olmuyordu.

Yetkili ağızların ifade ettiği üzere promosyon tutarları aşağıdaki gibidir;
Maaşı 1000 TL’den az olanlar için; 300 TL
Maaşı 1000 TL-2000 TL olanlar için; 375 TL
Maaşı 2000 TL’den fazla olanlar için; 450 TL

 

Emeklilik hesabı Yapmak istiyorsanız. Bu linke tıklayabilirsiniz.

 

Ayrıca  2017/ocak promosyon haberleri ile ilgili detaylar


Sayın Başbakan ülkemizdeki tüm emeklileri alakadar eden konuşmasında, “2017 yılında emeklilerimize promosyon diye bilinen ödeme yapılacak. 1000 lira altında emekli maaşı alanlara 300 lira; 1000-200 lira arası 375 lira; 2 bin lira üzerine 450 lira ödeme yapılacak” demişti.

Biliyorsunuz emeklilerin büyük kısmı devlet bankalarından maaşını çekiyor. Ama diğer kısmı da katılım ve diğer bankalardan maaşını çekiyordu. Devlet bankaları ile promosyon konusunu görüşmüş neticelendirmişti. Ama özel bankalar promosyon konusunda oralı olmamışlardı. İşte bu görüşme özel bankaları da promosyon vermeye zorladı.

 

“Promosyon vermeyiz” diyen olmadı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre özel bankalardan “Biz bu promosyonu vermeyiz” diyen çıkmadı. SGK’nin bankalara bir protokol taslağı hazırlayıp göndermesi kararlaştırılırken, bankaların da konuyu yönetim kurullarında görüşerek karara bağlayacakları öğrenildi.

Bilgi veren bakanlık yetkilileri, yaklaşık 7.5 milyon emeklinin maaşını üç kamu bankasından; 4.2 milyonun ise diğer bankalardan aldığını belirterek şöyle konuştular:

“PTT Bank ve katılım bankaları dahil 4.2 milyon emekliye maaş veren bankalarla görüştük. Biz promosyon vermeyiz, diyen olmadı. Kendilerine protokol taslağı hazırlayıp göndereceğiz. Eğer promosyon vermek istemezlerse, emeklimiz üç kamu bankasına ya da promosyon vereceğini ilan eden bir özel bankaya geçiş yapabilecek. Ya da bankasını değiştirmek istemeyen mevcut bankasıyla devam edebilecek” dediler.”

 


 

Ayrıca;

1-Sitemizde emeklilik yaşınızı hesaplamak isterseniz, Buraya tıklayın.

2-Emekli ikramiyesi hesaplamak isterseniz. Buraya tıklayın.

3-Emeklilere Emlak Vergisi Muafiyeti konusunda bilgi almak isterseniz, Buraya tıklayın. 

4-Emeklilerin 2017 promosyonunu öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

5-2017 emekli kendi iş yeri olursa maaşında kesinti olur mu, öğrenmek isterseniz, Buraya tıklayın.

2 Comments Posted

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*