Ne Zaman Emekli Olurum Nasıl Hesaplanır

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM NASIL HESAPLANIR

Ne zaman emekli olurum, emeklilik hesaplama işlemlerini nasıl yaparım, ssk emeklilik sorgulama nasıl yapılır, online olarak ne zaman emekli olabilirim uygulaması nasıl kullanılır, ne zaman emekli olurum e-devlet üzerinden sorgulama nasıl yapılır.

SGK’dan emeklilik hesaplama işlemlerini internet üzerinden hesaplamak isteyenlerin  bu işlemi nasıl yapmaları gerektiğini bu yazımızda anlatacağız. Bu tür sorgulama ve hesaplama işlemlerini online olarak e-devlet şifrenizle aşağıda verdiğimiz adrese tıklayarak yapabilirsiniz. Ne zaman emekli olurum öğrenmek için https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi sitesi üzerinden de bu işlemleri yapabilirsiniz. Kurumun internet adresinden SSK’lılar yani 4A’lılar, Bağkur’lular yani 4B’liler ve emekli sandığına bağlı memurlar yani 4C’liler ayrı ayrı sorgulama ve emeklilik hesaplama işlemlerini yapabilmektedir. Kurumun sitesine girip bazı kişisel bilgilerinizi girmeniz yeterlidir buradan işlem yapmak için e-devlet şifresine gerek yoktur tc kimlik no’su ile her türlü işleminizi yapabilir ve ne zaman emekli olurum sorusu için istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*