Prim Sorgulama

PRİM SORGULAMA

prim-sorgulama

SSK  prim sorgulama işlemleri,e-devlet ssk primi sorgulama nasıl yapılır?,4A hizmet dökümü ve prim sorgulama nedir?,prim sorgulama tc kimlik no ile,tc kimlik no ile şifresiz ssk prim sorgulama nereden yapılır.

SSK’lı çalışanlar yani 4A’lılar e-devlet üzerinden prim sorgulama işlemlerini yapabilmektedir.

PRİM SORGULAMA NASIL YAPILIR ?

SSK prim sorgulama işlemlerini https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresinden tc kimlik numarası ve e-devlet şifrenizi girerek yapabilirsiniz.

Açılan bu sayfada SSK’lı çalışanlılar yani 4A’lılar ssk prim sorgulama işlemlerini yapabilmekte ve ssk hizmet hizmet dökümünü alabilmektedirler.

4A NEDİR ?

Sosyal Güvenlik Kurumunda 4A olarak adlandırılan sigorta grubu eski SSK’lı çalışanları tanımlamaktadır.Yani eskiden SSK çalışanları artık 4A’lı olarak adlandırılmaktadır.

SSK’lı çalışanların emekli olabilmeleri için belirli bir prim ödeme gün sayısını doldurmaları ve belirli bir yaşa gelmeleri gerekmektedir.SSK prim sorgulama işlemlerini yapmak için yukarıda verdiğimiz linki kullanabilirsiniz.

Eğer 4A’lı değil de 4B’li ya da 4C’li iseniz http://www.emeklilikbulteni.com/emeklilik-hesaplama-4/  konumuzu okuyarak emekli sandığı emeklilik sorgulama ya da bağkur emeklilik sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Prim Sorgulama

Prim Sorgulama

 

 

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*