Şifresiz SSK Sorgulama Ne Zaman Emekli Olurum

ŞİFRESİZ SSK SORGULAMA NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM

Emeklilik sorgulama işlemlerinizi şifresiz olarak yapmak istiyorsanız e-devlet kapısı dışındaki farklı sitelerden yapmanız gerekmektedir. Ancak biz devletin resmi sitesi dışında ki sitelerden bu işlemleri yapmamanızı önermekteyiz. Tc kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle yapacağınız sorgulama size en doğru sonucu verecektir. Eski adı Ssk’lı  şimdi ki ismi ise 4A’lı olan çalışanlar 4A Hizmet dökümünüzü almak için 4A HİZMET DÖKÜMÜ tıklayınız.

Yukarıda verdiğimiz linke tıklayarak e-devlet sistemi 4A hizmet dökümü sayfasına ulaşabilirsiniz. Sisteme girmek için kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle tc kimlik numaranızı ve ardından e-devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra kendiniz ile ilgili yatmış olan bütün prim günlerinize ulaşabilirsiniz. SSK Hizmet dökümü sayfasından ödenmiş olan primlerinizi görüp emekli olmanıza için ne kadar prim ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Dolayısıyla ne zaman emekli olurum sorusuna da bir cevap almış olursunuz.

E-devlet sistemi üzerinden yalnızca 4A lılar değil ayrıca 4B ve 4C liler de emeklilik sorgulama işlemlerini yapabilmektedir. Sizde 4B’li ve 4C’li iseniz ve ne zaman emekli olurum diye merak ediyorsanız aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Emeklilik Hesaplama

İnternet üzerinden  e-devlet şifrenizi girmeden de emeklilik  sorgulama işlemleri yapabilir ve SSK hizmet dökümü bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sorgulama sayesinde çalıştığınız süre içerisinde SSK ödemelerinizin tam olarak yapılıp yapılmadığını da kolaylıkla öğrenebilirsiniz. TC kimlik no’nuz  ile e-devlet  sisteminden SSK sorgulaması yaptığınızda konu ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve ne kadar prim ödemeniz yapıldığını öğrenebilir daha ne kadar prim ödemeniz gerektiğini bulabilirsiniz. Kurumun sitesinde aylık olarak ödemeler bilgi sisteme yansıtılmaktadır. Bir ay gecikmeli olarak sisteme giriş yapıldığından bu durum göz önüne alınarak sistemden kontroller yapılmalıdır. Bu durumda sistemden eksik ödemenizin olup olmadığını da takip edebilir ve ona göre önlemlerinizi alabilirsiniz. SSK’lı olarak çalışan herkesin işe ilk girdiği günden itibaren SSK girişinin yapılması zorunludur ve çalıştığı süre boyunca primlerinin eksiksiz olarak yatırılması zorunluluğu vardır. Bu nedenle priminizin yatırılmadığını tespit etmeniz durumunda hakkınızı arayabilmeniz için düzenli olarak primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını  takip etmeniz gerekir.

Yorum Yapın

email adresiniz yayınlanmayacaktır.


*